Sorgum süpürge fabrikası „Eco brooms“

2011. yılında kurulmuş olan fabrikası „Eco brooms“ sorgumdan çalı süpürgesi üretmektedir. Geleneksele sahip olan firmamız, 40 yıldan fazla bir aile mesleğidir. Ailece gelenekseş onyıllarca nesilden nesile aktarmaktadır. Ömründe, ailece işi başlatan dede sorgum süpürge yapma ustalığı oğlunun üzerinden torununa nakletmişti. Sorgumdan üretilen çalı süpürgesi yanında, ahşap sapıları da üretmektedeyiz.

Fabrika kapasiteleri

„Eco brooms“ fabrikası günlük yaklaşık 1.600’den 1.700’e, aylık ise 30.000-40.000 adet çalı süpürgesi üretmektedir. Üretilmiş süpürge miktarı, müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine, süpürge modeline ve belirli bir tip süpürge yapma yollarına bağlıdır. Fabrikamızda, üretme sürecinde, bereketli Vojvodina tarlarımızdan yetiştirilmiş sorgumu kullanmaktayız. Sorgumun niteliği bakılırsa, dünyada ilk üç yerler arasında bulunmaktadır. Toplam darı üretim miktarına göre, ülkemiz Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Sri Lanka’dan sonra, dünyada en büyük süpürge üreticilerinden biridir.

Ayrica, FSC™ sertifikası olan ahşap sapılar  satışımızda bulunmaktadır.

İş Ortakları

Tercübeli ve kendileri kanıtlanmış ustalara sahip olan, devamlı büyüyen şirketimizin Avrupa Birliği ülkelerinden  birçoğu ile, İtalya, Fransa, Belçika, Almanya, Avustrurya, Slovakya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan, Ispanya, Yunanistan, Büyük Britanya, işbirliğimizin uzun bir listesi vardır. Ayrica,  Amerika Birleşik Devletleri ile işbirliğimiz mevcüttür.

Ekolojik Ürünler

Sorgum çalı süpürgesi, çevreyi ve günlük hayatı temiz tutmanın yanında, kullanım dışı kaldığında, çevremizi kirlememektedir. Bunlar geri dönüşümlüdürler. Çalı süpürgeyi tahta sapından ayrılarak, bu iki ayrı malzeme, biyokütle veya organik gübre olarak kullanılabilir. Çiviler ve metal teller, bu malzemeler için uygun olan geri dönüşüm tesislerinde yapılmaktadır.