Továreň metiel „Eco brooms“

Továreň metiel „Eco brooms“ bola založená v roku 2011 ako nástupca domáceho remesla a dlhej rodinnej tradície ktorá pretrváva už viac ako 40 rokov. Prenáša sa celé desaťročia z generácie na generáciu, a to od dedka, ktorý začal s týmto remeslom počas svojho pracovného veku kým to neprevzal jeho syn, ktorý naučil svojho syna o výrobe cirokovej metle. Okrem výroby metiel, vyrábame aj drevené rúčky.

Kapacita továrne

Továreň metiel „Eco brooms“ na dennej báze vyrobí asi 1600 až 1700 kusov metiel a mesačne 30,000-40,000 metiel. Vyrobené množstvo závisí od potrieb a prianí zákazníkov, od modelu metly, ale aj od spôsobu výroby určitých typov metly. Pre výrobu metly v našej továrni používame cirok z plodných polí Vojvodiny. Po kvalite je tento cirok zoradený medzi prvé tri vo svete. Podľa výšky celkovej produkcie metiel, naša krajina je jedným z najväčších výrobcov metiel na svete po Mexiku, Spojených štátoch a Srí Lanke.

Ponúkame a predávame aj drevené rúčky s FSC™ certifikátom.

Obchodný partneri

Ako rastúca spoločnosť, s už osvedčenými a skúsenými majstrami svojho odboru, môžeme sa pochváliť dlhým zoznamom obchodných partnerov v mnohých krajinách EÚ, ako je Taliansko, Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Rakúsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Španielsko, Grécko, Veľká Británia a zámorská spolupráca so Spojenými štátmi.

Ekologický produkt

Naše metly, okrem udržiavania čistoty, neznečisťujú životné prostredie ani keď už nie sú v prevádzke lebo sú biologicky rozložitelné. Metlu možno rozložiť oddeleným cirokovej hlavy od dreveného poriska. Tieto dva materiály môžu byť použité pre biomasu alebo kompost. Klince a kovové drôty môžu byť recyklované v továrňach určených na tento účel.